DSO – Dźwiękowe Systemy Ostrzegawcze | Montaż

Stacja monitoringu +48 61 873 39 38 +48 609 297 899

DSO – Dźwiękowe systemy ostrzegawcze

DSO – Dźwiękowe systemy ostrzegawcze

Dźwiękowe systemy ostrzegawcze (DSO) są jednym z elementów zwiększających bezpieczeństwo w nowoczesnych obiektach. Za pośrednictwem DSO możliwe jest przekazywanie zautomatyzowanych sygnałów ostrzegawczych przesyłanych z systemów wykrywania pożaru oraz informowanie o zagrożeniu w sposób manualny, przy użyciu stacji mikrofonowej. Wykorzystanie dźwiękowych systemów ostrzegawczych decyduje w znaczącym stopniu o powodzeniu akcji ewakuacyjnej obiektu.

Usługi ppoż firmy Tel-Poż-System Iskra obejmują szeroki wybór niezawodnych i nowoczesnych dźwiękowych systemów ostrzegawczych pochodzących od uznanych producentów. Gwarantujemy, że spełnią one Państwa oczekiwania.

Funkcje dźwiękowych systemów ostrzegawczych

Do głównych funkcji dźwiękowych systemów ostrzegawczych należy m.in.:

 • informowanie o pożarze i konieczności ewakuacji,
 • informowanie o wybuchu,
 • informowanie o zagrożeniu terrorystycznym,
 • informowanie o innych sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu użytkowników budowli.

Ponadto dźwiękowe systemy ostrzegawcze mogą pełnić funkcję nagłośnienia w sklepach wielkopowierzchniowych i galeriach handlowych. Są wykorzystywane do puszczania muzyki oraz nadawania komunikatów reklamowych. DSO, w porównaniu do tradycyjnych systemów nagłaśniających, muszą spełniać określone parametry dotyczące słyszalności i zrozumiałości przekazu.

Dźwiękowe systemy ostrzegawcze a prawo

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów, dźwiękowe systemy ostrzegawcze muszą zostać zamontowane w:

 • budynkach handlowych lub wystawowych:
  a) jednokondygnacyjnych, zawierających strefę pożarową zakwalifikowaną do kategorii zagrożenia ludzi ZL I o powierzchni powyżej 8 000 m2,
  b) wielokondygnacyjnych, zawierających strefę pożarową zakwalifikowaną do kategorii zagrożenia ludzi ZL I o powierzchni powyżej 5 000 m2;
 • salach widowiskowych i sportowych o liczbie miejsc powyżej 1 500;
 • kinach i teatrach o liczbie miejsc powyżej 600;
 • szpitalach i sanatoriach o liczbie łóżek powyżej 200 w budynku, z wyłączeniem pomieszczeń intensywnej opieki medycznej, sal operacyjnych oraz sal z chorymi;
 • budynkach użyteczności publicznej wysokich i wysokościowych;
 • budynkach zamieszkania zbiorowego wysokich i wysokościowych lub o liczbie miejsc noclegowych powyżej 200;
 • stacjach metra i stacjach kolei podziemnych;
 • dworcach i portach, przeznaczonych do jednoczesnego przebywania powyżej 500 osób.

Certyfikowane dźwiękowe systemy ostrzegawcze (DSO)

W naszej ofercie znajdą Państwo certyfikowane dźwiękowe systemy ostrzegawcze (DSO), które wyróżniają się czystym i wyraźnym brzmieniem. DSO to specjalistyczny system nagłaśniający, który przeznaczony jest przede wszystkim do przesyłania sygnałów ostrzegawczych oraz kierowania ewakuacją, choć wielu naszych Klientów używa DSO również w celu przekazywania codziennych komunikatów pracownikom, klientom czy użytkownikom firm lub instytucji. System można zainstalować w wybranych pomieszczeniach w celu zabezpieczenia osób korzystających z obiektu na wypadek sytuacji zagrażającej ich zdrowiu lub życiu. Dostarczane przez nas DSO to wysokiej klasy zestawy, które idealnie dopasowujemy do indywidualnych potrzeb obiektu.

Dystrybucja, montaż i serwis dźwiękowych systemów ostrzegawczych

Zajmujemy się dystrybucją, montażem i serwisem dźwiękowych systemów ostrzegawczych dla Klientów biznesowych oraz instytucji. Oferowane przez nas zestawy nagłaśniające mają niezbędne dopuszczenia do użytku w celu ochrony przeciwpożarowej. Dostarczamy również nowoczesne systemy sygnalizacji pożaru, tzw. SSP. Zapewniamy profesjonalny montaż DSO czy SSP, a także przeszkolenie w zakresie obsługi urządzeń systemów. Wykonujemy okresowe przeglądy oraz serwis DSO. W przypadku dodatkowych pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji!

DSO – Dźwiękowe systemy ostrzegawcze

DSO – Dźwiękowe systemy ostrzegawcze DSO – Dźwiękowe systemy ostrzegawczeDSO – Dźwiękowe systemy ostrzegawczeDSO – Dźwiękowe systemy ostrzegawczeDSO – Dźwiękowe systemy ostrzegawcze