Stacja monitoringu +48 61 873 39 38 +48 609 297 899

Przepusty przeciwpożarowe

Systemy przegród przeciwpożarowych

Przepusty przeciwpożarowe są świetnym zabezpieczeniem dla kabli, przewodów oraz rur palnych i niepalnych w ścianach i stropach, a także kominów wentylacyjnych i innych elementów systemów przeciwpożarowych. W ofercie firmy Tel-Poż-System Iskra znajdują się uniwersalne systemy przegród przeciwpożarowych składające się z płyt z włókien mineralnych, a także powłoki spieniającej się pod wpływem temperatury.

Przepusty przeciwpożarowe

Kołnierze ogniochronne

Z wykorzystaniem kołnierzy ognioochronnych możliwe jest odpowiednie zabezpieczenie rur palnych, stalowych oraz miedzianych izolowanych otuliną z pianki syntetycznej. Kołnierze wykonane są z zewnętrznej osłony z blachy stalowej oraz materiałów termoplastycznych umieszczonych wewnątrz, dzięki czemu w czasie pożaru stanowią znakomite uszczelnienie, zapobiegające rozwojowi pożaru.

Przepusty przeciwpożarowe Trasy kablowe

Trasy kablowe znajdują zastosowanie w ognioochronnym zabezpieczaniu przejść instalacyjnych, wszelkiego rodzaju tras kablowych i szynoprzewodów oraz złącz liniowych. Wykonane są z wełny mineralnej oraz mas i farb ognioodpornych.

 

Przepusty przeciwpożarowe

 

Dylatacje ogniochronne

Szczeliny dylatacyjne stosowane są w większości konstrukcji budowlanych. Ich zadaniem jest przejmowanie naprężeń wynikających z różnych czynników, takich jak wstrząsy, nierównomierne osiadanie gruntu czy wysoka temperatura. W celu uszczelnienia ognioochronnego szczelin dylatacyjnych wykorzystujemy płyty z włókien mineralnych oraz materiałów termoplastycznych, które w przypadku zaistnienia wysokiej temperatury wywołanej pożarem zapewnią skuteczne uszczelnienie, zapobiegając rozwojowi pożaru.