Stacja monitoringu +48 61 873 39 38 +48 609 297 899

Konserwacja systemów ppoż

Konserwacja systemów ppoż Aby zapewnić właściwe funkcjonowanie systemów przeciwpożarowych, należy zadbać o ich regularne przeglądy, testy oraz konserwacje. Obowiązek ich wykonywania wynika z przepisów prawnych. Właściciele i zarządcy budynków powinni przynajmniej raz w roku wykonać konserwację systemów ppoż. Firma Tel-Poż-System Iskra proponuje swoim Klientom kompleksową opiekę serwisową urządzeń ochrony przeciwpożarowej. W zakres naszych usług wchodzi przede wszystkim przeprowadzanie przeglądów oraz konserwacja systemów przeciwpożarowych.

Konserwacja systemów przeciwpożarowych jest również konieczna w przypadku awarii, nieprawidłowego montażu poszczególnych elementów systemu czy też uszkodzeń mechanicznych. Przeglądy systemów przeciwpożarowych to nie jest kwestia, którą można lekceważyć. System ppoż nie uchroni osób znajdujących się w budynku, jeśli nie będzie działał prawidłowo. Przeglądy konserwacyjne pozwalają wyłapać ukryte wady i upewnić się, czy klapy oddymiające i inne urządzenia działają poprawnie.

Serwis firmy Tel-Poż-System Iskra dostępny jest przez całą dobę przez 365 dni w roku. Oferujemy konserwację i serwis systemów przeciwpożarowych wykonanych zarówno przez nasze przedsiębiorstwo, jak też zrealizowanych przez inne podmioty.

Przegląd i serwis gaśnic i hydrantów

W ramach konserwacji systemów ppoż wykonujemy m.in. przegląd i serwis gaśnic i hydrantów. Podręczny sprzęt gaśniczy powinien być w gotowości przez cały czas. Zgodnie z przepisami – co najmniej raz w roku należy wykonać przegląd gaśnic, w ramach którego sprawdzane jest działanie wszystkich podzespołów urządzenia. Poddajemy także kontroli stan środka gaśniczego. Systematyczna konserwacja zapewni bezpieczeństwo w razie wystąpienia sytuacji alarmowej. Legalizacja gaśnic umożliwia sprawdzenie, czy gaśnica jest sprawna, czy też konieczna będzie jej naprawa. W przypadku stwierdzenia niesprawności gaśnicy niezbędne jest zastąpienie jej w pełni działającym zamiennikiem, aby nie zmniejszyć poziomu bezpieczeństwa pożarowego.

Przegląd hydrantów również powinien być wykonywany co najmniej raz w roku. Nasz serwis gaśnic i hydrantów obejmuje m.in. sprawdzenie ciśnienia wody, oznakowanie hydrantu i dostęp do niego, stan techniczny oraz wydajność.